خب مخاطبین عزیز میدونم چندان علاقه ای به مقدمه های طولانی ندارید پس سرتون رو درد نمیارم و بی مقدمه شروع میکنم فقط اینکه اسپویل داره :

https://s-v1.tamasha.com/statics/images/posters/40/b6/PyzL5_40b6fde3c47bd6726c14dc8569af6be5f5f55317_640x360.jpg?w=800

نگاهی به گیم اف ترونز ، از طلوع خیره کننده تا سقوطی نچندان محسوس !

فصل اول رو به یاد دارید ؟ دیالگو ها . روابط . عوامل و علل و پیوستگی اتفاقات و شخصیت پردازی فوق العاده دقیقی که باعث شد به کاراکتر ها نه به عنوان شخصیت های نمایشی بلکه ادم های واقعی نگاه کنیم ! و با اینکه سریال فصل اولش بود و باید خودش را معرفی میکرد که بتونه داستان رو بگه و همچنین باید جذاب میبود که فروش خوبی داشته باشه با اینحال ساختارش دقیق و فنی بود البته از سکانس های پرخرج ( مانند جنگ ها و . ) پرهیز کردند ولی برای اولین بار در فصل دوم یک سکانس داشتیم ( نبرد بلک واتر ) و به جرات یکی از به یادماندنی ترین های سریال و تاریخ تی وی شد

خشونت طبیعی و اهنگ های متناسب چاشنی کار شد و سکانس های قسمت های بعدی را تزئین کرد ( فرض کنید ما اولین بار اهنگ لنستر ها رو توی عروسی خونین میشنویدیم ! قطعا از جذابیتش کم میشد )

فصل سه جهان باز تر شد  و ماجراجویی ها فوق العاده بیشتر شد تمامی عناصر قبلی ( دیالوگ ، خشونت و . ) ارتقا یافتند و از نظر خیلی ها فصل 3 بهترین فصل سریال است ! عنصر غافلگیری این فصل را به یک شاهکار تبدیل کرد اما فصل 4 باز هم بهتر ، دقیق تر و غافلگیرانه تر بود ! و حتی با اینکه اندکی از کتاب فاصله گرفت اما چندین نکته مثبت داشت و البته سکانس جنگ دیوار که کلا جای خودش را داشت

مرگ تایوین لنستر نقطه اوج سریال بود و البته شروع سقوطش . فصل پنج یک افتضاح بود ! 5 اپیزود اول هماهنگی نداشتند به شیوه احمقانه ای سر باریستن حذف شد ! نقش عموی لنسر ها ( کوین فکر کنم ) به نسبت کتاب به شدت کم شد فلذا ملودرام سکانس هایی که در کنار شاه ایستاده بود و یا برخوردش با سرسی چندان قابل درک نبود ! به سانسا تجا*ز شد که صدای خیلی از طرفداران کتاب را در اورد ! حتی جوکی هم ساختند که جرج مارتین از حذف " بانوی سنگدل " و مرگ سر باریستن و رابطه رمزی -  ساسا ( به جای اریا تقبلی ! ) به شبکه اچ بی او شکایت میکند انها هم در جوابش می گویند اشکال ندارد اخرش مثل کتاب همه میمیرند ! بگذریم . هماهنگی در قسمت های پایانی برگشت و سکانس های خوبی را رقم زد اما شخصیت پردازی به طور کامل شکست خورد ( البته به جز مران بی چهره ) هنوز دیالوگ ها مال کتاب بود فلذا شاید گیم اف ترونز ضعیفی داشتیم اما حداقل گیم اف ترونز بود ! سکانس بازگشت درگون ( اژدهای بزرگ دنریس ) هم جذاب بود اما نا متعادل بودن من رو خیلی اذیت کرده ! دوست دارم بگم همه فصل بد بود اما در عوض قسمت 8 این فصل ( شاه شب همه رو زنده میکنه ) از تمامی قسمت های فانتزی یک سر و گردن بلند تر بود ! یک جورایی تصور میکنم میتونستند خوب بسازند از عمد نساختند !

ادامه مطلب

مشخصات

آخرین جستجو ها